7 Adet Sonuç Bulundu

  • Sarala:

Kalkan

Ülkemizin güneybatısında yer alan Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı olan Kalkan tarihi eski bir balıkçı köyüdür. Tarihi boyunca güvenilir bir liman olarak görülen Kalkan ticari anlamda önemi büyük bir belde olmuştur. Günümüzde tatil denilince akla ilk gelen Antalya’nın popüler lokasyonlarından biri olan Kalkan’da kiralık villa gibi pek çok konaklama seçeneği bulunmaktadır. Tatilcilerin son dönemlerdeki popüler tercihleri arasında yer alan villa kiralama özellikle Kalkan’ın eşsiz manzarasına sahip villalar ile listelerde en üstlerde yer almaktadır. Kentin eski dokusu ile huzurun bir arada olduğu Kalkan’da balayı villaları, korunaklı villalar, havuzlu villalar gibi pek çok farklı seçenek YazlıkHanem sitesi içerisinde sizleri bekliyor.

Turizmin cazibe merkezi olma yolunda ilerleyen Kalkan’da Osmanlı döneminden kalma eski evler, deniz gören villalar, butik konaklama tesisleri gibi pek çok kültür iç içe sizi bekliyor. Villa kiralama için Akdeniz’de doğası ve tarihi güzellikleri ile büyüleyen bu sahil kasabasında zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Ünlü tarihçi Herodot’un Kalkan hakkında söylediği “Dünyada yıldızlara en yakın yer.” İfadesi Kalkan için söylenmiş en güzel sözlerden biri.

Antalya’nın batısında Kaş’a bağlı bir belde olan Kalkan Meis Adası’nın tam karşısında yer almaktadır. Antalya’nın en uç noktası olma özelliği de bulunan beldede denizin yanı sıra etrafının orman ile çevrili olması tam bir doğal güzellik sunmakta ve tatilcileri büyülemektedir. Berrak sularda yüzmenin yanında deniz altındaki doğal güzellikleri keşfetmeden Kalkan’dan ayrılılmamalıdır. Kalkan’da Patara Plajı, Kaputaş Plajı, Büyük Çakıl Plajı, Limanağzı ve Fırnaz Koylarının yanı sıra Mavi Mağara mutlaka gezilmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Ayrıca Kalkan’da Letoon, Xanthos ve Simena antik kentleri de bölgenin güzellikleri arasında yer almakta. Kalkan’da mutlaka Kekova tekne turu yapılmalı ve Kaleköy tarihi antik batık kent ziyaret edilmelidir.

Kalkan’da konaklama için en ideal seçim şüphesiz villa kiralama olacaktır. Ev konforunda eşsiz manzarası ve tarihi dokusu ile Yazlık hanem’den kiralayacağınız villalarda tatilin keyfini sürebilirsiniz. Birbirinden özel villa seçenekleri için hemen Kalkan kategorisinde yer alan opsiyonlara bakabilirsiniz. Ayrıca Kalkan’da tatilin bir diğer avantajı ise Yunanistan’a bağlı Meis Adası’na kısa süreli bir gezinti yapabilirsiniz. Yunanistan Meis Adası için kısa süreli ziyaretlerde vize istememektedir. Kalkan’da yapılabilecek diğer aktiviteler arasında yamaç paraşütü, şnorkelle dalış, safari, çevre bölge gezileri ve çok daha fazlası bulunmakta. Tatil planını şimdiden yapmak için hemen web sitemize göz atın.

0