Emlak satın alma rehberi

Türkiye’de emlak sahibi olmayı istemenizin ardından, doğru yerde, sorunsuz gayrimenkulü, gerçek fiyatını ödeyerek sahip olmanız için profesyonel ve dürüst bir kuruluşla çalışmanız temel gerekliliktir. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kötü niyetli kuruluş veya şahıslar boy göstermekte ve birçok yatırımcı mağdur edilmektedir. YazlıkHanem.com ekibi olarak temel amacımız gelişen sosyal ve sanal kargaşanın önüne geçmek ve ülkemizde yatırım yapmayı planlayan yerli ve yabancı yatırımcıların sorunsuz bir satın alma süreci içersinde hayal ettiği gayrimenkule sahip olmasını sağlamaktır.

Emlak satın alma işlemine öncelikle nasıl bir gayrimenkule sahip olmak istediğinizi öğrenerek başlıyoruz, Aradığınız gayrimenkulden beklentilerinizi, İhtiyaçlarınızı, Gayrimenkulün özelliklerini, bulunmasını istediğiniz bölgeyi ve bütçeniz ile ilgili bilgiler doğrultusunda alternatif seçenekler sunuyoruz. Sizden öğrendiğimiz bilgiler doğrultusunda sizin kriterlerinize uygun seçenekleri incelemeniz için uygun bir zaman belirleyip, Yetkili gayrimenkul danışmanımız eşliğinde gezi organize ediyor uygun gördüğümüz tüm seçenekleri yerinde ve tüm detaylarıyla görmenizi sağlıyoruz. Hayalinizdeki gayrimenkulü seçmenizin ardından, Şirketimizin hukuk departmanı tarafından beğendiğiniz gayrimenkul denetliyor ve satın almada herhangi bir engel olmaması durumunda anlaşma yapılıp gayrimenkule sahip olmanız için gerekli adımları atmaya başlıyoruz. Son olarak gayrimenkulün Tapusunu devir alma sürecinizi başlatılıp, Gayrimenkul devrinde gerekli olan evrak ve belgelerin hazırlanmasının ardından yine yetkili personelimiz eşliğinde Tapu dairesinde devir işleminin tamamlayıp. Hayalinizdeki gayrimenkulün anahtarını teslim ediyoruz.

Hayalinizdeki nasıl bir gayrimenkul ?

Hayallerinizdeki gayrimenkulü size sunabilmemiz için, Satın almak istediğiniz gayrimenkulde bulunmasını istediğiniz özellikleri ve bulunmasını istediğiniz çevresel özellikleri bize belirtmeniz gereklidir bunları daha net ölçüde anlayabilmemiz için aşağıda hazırlamış olduğumuz kriterlere vereceğiniz cevaplar bizim yol haritamız olacaktır.

Hangi çevresel özelliklere sahip bölgeden ? Örn: Denize yakın, Merkeze yakın, Deniz manzaralı, Doğa Manzaralı vb

Nasıl bir Gayrimenkul ? Örn: Apart/Daire, Villa, Yazlık Villa, Arazi/Arsa, Ticari mülk vs.

Arsa ve kapalı alan kullanım m²si ? Örn: 1000m2 arsa(bahçe) içersinde, 250 m2 villa vb

İhtiyacınız olan oda sayısı ve kullanım amacı ? Örn: 1-10 yatak odası, Amerikan Mutfak, Geniş Salon, Çamaşır odası, Teras vb

Gayrimenkul dış ve iç özellikleri ? Örn: Özel yüzme havuzu, Kapalı garaj, Dubleks, Tripleks, Ebeveyn Banyolu vb

Bütçe ve ödeme şekli ? Örn: Sahip olmak istediğiniz gayrimenkul için ayırdığınız bütçe, Kredili yada kısa vadeli ödeme şekliniz vb

Sizden aldığımız bu bilgiler doğrultusunda kriterlerinize uygun olduğunu düşündüğümüz tüm seçenekleri detaylı bir şekilde(Resim, broşür, Harita üzerinde konumu gibi) hazırlayıp öncelikle sizin beğeninize sunarız, Bunların arasında yerinde görmek istediğiniz gayrimenkulleri incelemeniz için uygun bir tarih ve zaman diliminde inceleme gezisi planlar seçenekleri yerinde tüm detaylarıyla görmenize olanak sağlarız. Bölge dışından gelecek olan müşterilerimiz için talep etmesi halinde hava alanı transferi, kiralık araç ve konaklama firmamız tarafından organize edilecektir.

Hayalinizdeki Gayrimenkule Nasıl Sahip Olacaksınız ?

Evet aradığınız gayrimenkulü buldunuz ve sahip olmak istiyorsunuz, Uzman personelimiz öncelikle beğendiğiniz gayrimenkule sahip olmanız için size yasal şartlar ve izleyeceğiniz süreç hakkında bilgi verir.

Bunlar Kısaca;

  • Tapu sahibi ve maliklerin teyidi
  • Tapu üzerinde herhangi bir hak, borç veya şerh sorgulaması
  • Yapı kullanım ve ruhsat durumunun yetkili kurumdan sorgulanması
  • Bağlı bulunduğu belediyeden borç sorgulaması
  • Yabancı uyruklu kişi yada kuruluşlarda tapu dairesinin bağlı olduğu ordu sorgulaması süreci

Gayrimenkule sahip olmanıza herhangi bir engel olmaması durumunda öncelikle satın almak istediğiniz gayrimenkulün mülk sahibi ile görüşüp fiyat ve diğer detaylar üzerinden anlaşma sağlanıp gayrimenkulün pazardan çekilmesi için sözleşme düzenlenir. Bu sözleşmenin ardından Tapu devir teslim tarihi belirlenir fakat yabancı uyruklu şahıs yada kuruluşların Türkiye’de gayrimenkul sahibi olması için gayrimenkulün bağlı bulunduğu askeri birlikten onay alınması gerekmektedir bu sözleşmenin ardından kuruma yazı yazılır ve 1-3 ay gibi bir süre içersinde gelen cevaba istinaden tapu devri gerçekleşebilir.

0